اخذ عوارض از کالاهای مخرب محیط زیست

«اخذ عوارض از کالاهای مخرب محیط زیست»

 

باستناد نامه شماره 110/3/6116 اتاق اصناف در ارتباط با تبصره 2 ماده 3 آیین نامه اجرایی بند (ط) تبصره 6 قانون بودجه سال 1398 باستحضار می رساند :

هیئت وزیران در جلسه ۳۰ تیر ماه ۱۳۹۸ با تصویب آیین ­نامه اجرایی قانون بودجه سال ۱۳۹۸ کل کشور، فهرست کالاهای مشمول و میزان عوارض کالاهایی را که مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط­ زیست می‌شود، برای دریافت عوارض تعیین نمود.

این تصمیم با هدف کاهش اثرات زیست­ محیطی مخرب، ایجاد اشتغال در صنایع بازیافت، جلوگیری از اتلاف منابع در کشور و تولید و مصرف مواد اولیه صنایع از طریق توسعه صنعت بازیافت اتخاذ شد.

براساس این آیین نامه، سازمان امور مالیاتی کشور موظف است از فروش کالاهایی که مصرف آنها منجر به تولید پسماند مخرب محیط زیست می‌­شود عوارضی را که توسط دولت تعیین می ‌شود دریافت کند. هم‌چنین، منابع وصولی تا سقف ۱۰ هزار میلیارد ریال در اختیار وزارت کشور قرار می‌گیرد تا با نظارت سازمان حفاظت محیط زیست پس از مبادله موافقتنامه با سازمان برنامه و بودجه کشور برای بازیافت پسماندهای حاصل از کالاهای مزبور (ایجاد تأسیسات منطقه­‌ای تبدیل پسماند به مواد و انرژی) با اولویت مشارکت بخش خصوصی مصرف شود.

 

اخذ عوارض از کالاهای مخرب محیط زیست

بازگشت


بازدید کننده گرامی ، شما به عضویت سایت در نیامده اید.
پیشنهاد می کنیم در سایت ثبت نام کنید و یا وارد سایت شوید.