تقدیر و تشکر از همکاران جهت شرکت در انتخابات اتحادیه مورخ 97/10/25

بسمه تعالي

مَن لَم يَشكر المَخلوق لَم يَشكر الخالق

 

از کلیه همكاران محترم كه با حضور پرشور خود در انتخابات اتحادیه  موجبات سرافرازی صنف را فراهم نمودند تشکر و قدردانی می نماییم . بی شک حضور شما در انتخابات و هوشمندی شما درانتخاب اعضاء جدید هیأت مدیره نتایجی در خور شخصیت و شأن اتحادیه در بر خواهد داشت .

جهت اطلاع اعضاي محترم نتایج حاصل از برگزاری انتخابات  اتحادیه که در تاریخ 97/10/25 برگزار گرديد بشرح ذیل و بر اساس تعداد آراء ماخوذه به سمع و نظر اعضا مي‌رساند:

 

اعضاء هیأت مدیره اتحادیه

مجموع آراء 177 رأی

جناب آقای عبداله رزاق منش  150  رأی

جناب آقای مجید جوانمردی 120 رأی

جناب آقای علی ذهبی 119 رآی

جناب آقای مصطفی رنجبر شیراز 101 رأی

جناب آقای مجید زارعی 78 رأی

 

بازرس اتحادیه

نقی رضایی 124 رأی

 

 

تقدیر و تشکر از همکاران جهت شرکت در انتخابات اتحادیه مورخ 97/10/25

 تقدیر و تشکر از همکاران جهت شرکت در انتخابات اتحادیه مورخ 97/10/25

تقدیر و تشکر از همکاران جهت شرکت در انتخابات اتحادیه مورخ 97/10/25

 

 

ادامه مطلب

آگهی برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرس

آگهی برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرس

اتحادیه صنف عمده فروشان مواد غذایی شهرستان شیراز

 باستناد ماده 11 آیین نامه اجرائی تبصره 3 ماده 22 قانون نظام صنفی ( موضوع انتخابات هیات مدیره و بازرسان اتحادیه های صنفی ) بدینوسیله از کلیه اعضا دارای پروانه کسب صنف فوق الذکر ( با رعایت تبصره 2 ماده 5 قانون نظام صنفی ) دعوت به عمل می آید، به منظور شرکت در انتخابات روز سه شنبه مورخ 97/10/25 شخصاً از ساعت 9لغایت 12 به نشانی شیراز ، چهارراه ادبیات ، بولوار چهل مقام ، سازمان صنعت معدن و تجارت استان فارس ، سالن ولایت مراجعه نمایند .

 آگهی برگزاری انتخابات هیات مدیره و بازرس

   الف: به استناد بند 6 ماده 15 آیین نامه اجرایی انتخابات ، همراه داشتن اصل یا تصویر پروانه کسب یا کارت شناسایی معتبر جهت رأی دادن الزامی می باشد .

ب : به موجب مواد 22 و 23 قانون نظام صنفی و با توجه به تعداد اعضا تحت پوشش اتحادیه دارای 5 نفر عضو اصلی و 2 نفر عضو علی البدل به عنوان هیأت مدیره و نیز یک نفر عضو اصلی و یک نفر عضو علی البدل به عنوان بازرس می باشد .

پ: از بین داوطلبان واحد شرایط هیأت مدیره اتحادیه حداکثر به 5(پنج ) نفر و از بین داوطلبین واجد شرایط بازرس اتحادیه حداکثر به (1نفر ) می توان رأی داد.

ج: به موجب ماده 14 آیین نامه (وکالت برای دادن رأی ممنوع می باشد ) و رأی دهندگان باید شخصاً در محل انتخابات حاضر شوند.

 هیأت اجرائی برگزاری انتخابات اتحادیه های صنفی شهرستان شیراز

 

ادامه مطلب

استاندار فارس روز ملی اصناف را تبریک گفت

اصناف بزرگترین بخش نظام اقتصادی کوچک و متوسط به شمار می روند که بخش اعظمی از نظام تولید، توزیع و خدمات را به خود اختصاص داده اند همچنین با توجه به گستره اصناف در کشور آن ها علاوه بر ایفای نقش موثر در عرصه اقتصادی در مسائل اجتماعی و فرهنگی نیز نقش مهمی ایفا می کنند بر این اساس ظرفیت ها و قابلیت هایی که اصناف در عرصه های مختلف واز همه مهم تر عرصه اقتصادی جامعه دارند ، باعث شده تا نگاه ها به سمت این بخش به عنوان بخشی اثرگذار در اقتصاد مقاومتی و همچنین برخورد با کالای قاچاق در نظام توزیع جلب شود در طول تاریخ این مرزو بوم قشر زحمتکش و اصناف با برخورداری از روحیه مذهبی و پایبندی به اصول و ارزش های دینی کارنامه درخشانی را از خود بر جای گذاشته وهمراه با مولفه های ارزشی همچون امانت انصاف و عدالت بوده اند و این روز از تیرماه به نام روز ملی اصناف نامگذاری شده و این نامگذاری خود گویای اهمیت و جایگاه این قشر بزرگ از جامعه در رشد و بالندگی کشور است بنابراین باید این فرصت را برای به تصویر کشیدن جایگاه واقعی اصناف و اوج نهادن به ارزش های معنوی ، اجتماعی و اقتصادی این تلاشگران عرصه شکوفایی اقتصادی غنیمت شمرد .

اینجانب ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان والا مقام جامعه اصناف این روز عزیز را به همه تلاش گران عصه تولید و توزیع و اقتصاد استان تبریک و تهنیت عرض نموده و از تلاش ها و خدمات ارزشمند این قشر فهیم و زحمت کش در راستای کمک به رونق تولید ایجاد اشتغال و ارتقاء فضای کسب و کار قدردانی می نمایم.

اسماعیل تبادار

استاندار فارس

 

استاندار فارس روز ملی اصناف را تبریک گفت

ادامه مطلب

جلسه با اعضاء در خصوص توافق دارایی

روز سه شنبه 1396/09/28 اعضا صنف عمده فروشان مواد غذایی ، بهداشتی و آجیل و خشکبار شیراز جلسه ای در مسجد مجتمع بازرگانان برگزار کردند. در این جلسه در مورد توافق مهم انجام شده بین اداره دارایی و اتحادیه که حاصل مذاکرات مداوم هیات مدیره با مدیران دارایی بود ، بحث و تبادل نظر گردید .در این جلسه آقای مجتبی نمازیان رئیس اتحادیه صنف به سوالات و مشکلات مطرح شده از جانب اعضا پاسخ دادند .

ادامه مطلب

غیر مجاز بودن نمک دریاچه ارومیه و شربت آهن خونسار

به استناد نامه شماره 110/3/6697مورخ 1396/08/16 اتاق اصناف مرکز استان فارس به اطلاع می رساند محصول نمک دریاچه ارومیه و شربت آهن خونساز ( مربوط به محصولات دکتر روازاده)غیر مجاز و مغایر با استاندارد می باشد.

ادامه مطلب

پیام تسلیت

با نهایت تأسف و تأثر، حادثه غم‌بار زمین‌لزره در برخی استان‌های غرب کشور را که منجر به فوت جمعی از هم‌وطنان عزیز و مجروحیت تعداد بسیاری از آن‌ها به همراه خسارات فراوانی شده است، تسلیت عرض می‌ نمائیم. و ضمن ابراز همدردی با هم‌میهنان داغدار، این حادثه‌ تلخ و غم‌بار را از جانب خود واعضاء این اتحادیه به ملت بزرگ ایران به‌خصوص خانواده‌های داغ‌دار تسلیت گفته و ملتمسانه از خداوند منان برای بازماندگان ایشان طلب صبر جزیل مسئلت داریم .هیات مدیره اتحادیه صنف عمده فروشان مواد غذایی ، بهداشتی و خشکبار شیراز

ادامه مطلب

اعزام هیات تجاری به روسیه

به استحضار می رساند گروه توسعه نمایشگاهی اوژن با توجه به رویکرد دو کشور جمهوری اسلامی ایران و روسیه در جهت گسترش روابط تجاری ، اقدام به اعزام هیات تجاری و بازاریابی به کشور روسیه می نماید ، و امکانات مناسبی را جهت شرکت های علاقه مند به حضور در بازار مواد غذایی روسیه فراهم آورده است . جهت کسب اطلاعات بیشتر ، لطفا با شماره های زیر تماس حاصل فرمائید :

کارشناس شما در امور ثبت نام : آقای شاهرودی

تلفن : 09120981985 و 09196768932

پست الکترونیکی : iranfair1396@gmail.com

ادامه مطلب

دستورالعمل مهم مالیات بر ارزش افزوده

در راستای حکم بند ( ز) تبصره (6) قانون بودجه سال 1396 که مقرر می دارد " سازمان امور مالیاتی کشور می تواند مالیات بر ارزش افزوده گروه هایی از مودیان مشمول قانون مالیات بر ارزش افزوده موضوع بند (ب) این تبصره را با اعمال ضریب ارزش افزوده فعالیت آن بخش تعیین نماید . مقررات این بند در خصوص دوره هایی که مالیات آن ها قطعی نشده است ، جاری خواهد بود . ضریب ارزش افزوده هر فعالیت با پیشنهاد سازمان امور مالیاتی کشور به تایید وزیر امور اقتصادی و دارایی می رسد . و با عنایت به تعیین ضریب ارزش افزوده فعالیت بنکداری و عمده فروشان مواد غذایی و تایید آن توسط وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی به منظور تکریم مودیان و تعامل با آنان و وحدت رویه در اجرای مقررات مواد ذیل جهت اجرا ابلاغ می گردد:

 1. بنا بر اختیارحاصل از بند ( ز) تبصره (6) قانون بودجه سال 96 کل کشور ضریب ارزش افزوده برای فعالیت بنکداران و عمده فروشان مواد غذایی به میزان 6 درصد تعیین و به تایید وزیر محترم امور اقتصادی و دارایی رسیده است . بدیعی است ضریب مزبور صرفا برای تعیین ماخذ مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده اشخاص حقیقی حاضر در انتهای زنجیره فروش می باشد.
 2. در تعیین ضریب ارزش افزوده فعالیت بنکداران و عمده فروشان مواد غذایی مالیات و عوارض ارزش افزوده به عموان بخشی از قیمت تمام شده کالا منظور شده است لذا اشخاص مزبور در هنگام فروش مجاز به مطالبه و وصول مالیات و عوارض ارزش افزوده مازاد بر قیمت فروش نخواهند بود .
 3. ضرایب ارزش افزوده تعیین شده برای کلیه دوره های مالیاتی سال 1396و ماقبل آن که مالیات و عوارض آن قطعی نشده است جاری خواهد بود .
 4. مالیات و عوارض ارزش افزوده آن دسته از بنکداران و عمده فروشان مواد غذایی که اقدام به نگه داری اسناد و مدارک و اجرای مقررات مطابق فرایند های اجرایی تعیین شده در قانون نموده اند و خواهان استفاده از ضریب مزبور نمی باشند بر اساس اسناد و مدارک با رعایت مقررات موضوع قانون مالیات بر ارزش افزوده تعیین می شود و ضریب مذکور مانع از تعیین مالیات و عوارض بر اساس اسناد و مدارک نخواهد بود .
 5. ماخذ محاسبه مالیات و عوارض ارزش افزوده و مالیات و عوارض ارزش افزوده مودیان مزبور با توجه به ضریب تعیین شده به شرح ذیل تعیین می شود .

ماخذ محاسبه مالیات و عوارض ارزش افزوده هر دوره =کل فروش مشمول دوره ضرب در ضریب

مالیات و عوارض ارزش افزوده هر دوره = ماخذ مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده هر دوره ضرب در نرخ مالیات وعوارض

 

مثال : در صورتی که فروش یک بنکدار و یا عمده فروش مواد غذایی در یک دوره مالیاتی برابر با شصت میلیارد ریال شامل چهل میلیارد ریال فروش مشمول و بیست میلیارد ریال فروش غیر مشمول باشد و نرخ مالیات و عوارض ارزش افزوده به ترتیب برابر خواهد بود با :

ماخذ محاسبه مالیات و عوارض ارزش افزوده دوره = 40،000،000،000 *06/=2،400،000،000

مالیات و عوارض ارزش افزوده دوره =  2،400،000،000*09/0= 216،000،000

 1. بنکداران و عمده فروشان مواد غذایی موظفند سهم فروش کالاهای مشمول مالیات و عوارض ارزش افزوده و کالا های معاف از مالیات و عوارض ارزش افزوده را بر اساس مستندات مشخص و اعلام نمایند در صورتی که امکان اعلام سهم فروش کالاهای مشمول و معاف برای دوره های گذشته وجود ندارد ماموران مالیاتی موظفند با توجه به واقعیات موجود و بر اساس قرائن مالیاتی سهم کالاهای مشمول را تعیین نمایند .
 2. آن دسته از بنکداران و عمده فروشان مواد غذایی که نسبت به ثبت نام و ارائه اظهار نامه دوره های گذشته اقدام ننموده اند در صورت ثبت نام و ارائه اظهار نامه حداکثر تا پایان دی ماه سال 1396 از مفاد این دستورالعمل بهره مند خواهند شد .
 3. بنکداران و عمده فروشان مواد غذایی کماکان مکلف به رعایت سایر تکالیف قانونی ( از جمله ارائه اظهار نامه مالیات بر ارزش افزوده هر دوره ، پرداخت مالیات و عوارض و ارائه اسناد و مدارک ) خواهند بود .
 4. بنکداران و عمده فروشان مواد غذایی مکلفند در زمان خرید کالا و خدمات مشمول مالیات و عوارض از مودیان مشمول ثبت شده در نظام مالیات بر ارزش افزوده و مالیات و عوارض مطالبه شده را با دریافت صورتحساب و رعایت سایر مقررات به حساب های مالیات مشمول واریز نمایند .
 5. معاونت کل امور مالیاتی حداکثر مساعدت لازم را در خصوص تقسیط و بخشودگی جرائم با رعایت مفاد مواد ((167)) و ((191)) قانون مالیات های مستقیم اعمال نمایند.
 6. مفاد این دستورالعمل برای کلیه ماموران مالیاتی و مراجع دادرسی مالیاتی تعیین شده در قانون مالیات بر ارزش افزوده لازم الاجرا می باشد .

ادامه مطلب